Вітаємо Вас на нашому блозі! Тут Ви можете ознайомитися з навчально-методичними матеріалами дисципліни та дізнатися новини з життя студентів спеціальності "Фармація". Викладачі технології ліків: Бабій О.В., Мельник Л.Д.
 

5 м/с бак. Підсумковий модульний контроль з навчальної дисципліни "Медичне та фармацевтичне товарознавство"

👀 Банк тестових завдань до підсумкового модульного контролю

ПЕРЕЛІК  ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ ДО ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ

 1. Вироби медичного призначення. Стандартизація. Показники, що характеризують якість лікарських засобів та виробів медичного призначення. Методи дослідження якості товарів. Вимоги до якості лікарських засобів і виробів медичного призначення.

2. Класифікація лікарських засобів та виробів медичного призначення. Кодування товарів. Асортимент товарів. Показники асортименту.

3. Організація Державного контролю за безпекою та якістю лікарських засобів і виробів медичного призначення. Сертифікація лікарських засобів і виробів медичного призначення. Сертифікати: якість, відповідність, походження.

4. Основи матеріалознавства. Основні вимоги до матеріалів, що використовуються для виготовлення виробів медичного призначення. Полімерні матеріали.

5. Призначення, будова, товарні види, визначення якості та зберігання приладів для антропометрії, спірометрії та динамометрії, приладів для аускультації, перкусії, інструментів для дослідження сухожильних рефлексів.

6. Призначення, будова, товарні види, визначення якості та зберігання приладів для вимірювання артеріального тиску людини. Прилади для вимірювання температури тіла, зняття електрокардіограми, їх будова та визначення якості.

7. Призначення, комплектність, маркування, способи визначення якості ендоскопічних приладів.

8. Призначення, принцип роботи, сфери використання, номенклатура, комплектність, правила приймання та зберігання бінокулярних приладів і рентгенодіагностичних пристроїв, устаткування і приладів для знімків для обробки рентгенівської плівки. Ультразвукові діагностичні прилади, апаратура для радіоізотопної діагностики.

9. Класифікація шприців за матеріалами виготовлення, конструкцією та призначенням.

10. Позначення ін’єкційних голок, методи перевірки якості та їх зберігання.

11. Комплектність, методи випробування якості апаратури для трансфузій і відсмоктування.

12. Будова, способи визначення якості кисневого редуктора. Правила транспортування, робота та зберігання балонів для кисню. Подушки для кисню та кисневі інгалятори, їх призначення, будова та способи визначення якості.

13. Види, будова та способи визначення якості апаратури для штучної вентиляції легенів і наркозу при невідкладних станах.

14. Класифікація різальних медичних інструментів за формою та видом робочої частини, характером робочого руху, за видами розрізуваних об’єктів. Показники гостроти та стійкості різальних інструментів.

15. Класифікація затискних інструментів за конструкцією виготовлення, віком пацієнта, призначенням. Типи кровоспинних затискачів, їх використання,характеристика, розміри, матеріал для їх виготовлення. Вимоги, які ставляться до кровоспинних інструментів і перевірка їх функціональних властивостей.

16. Типи затискувачів фіксаційних, затискувачів шлунково-кишкових, голкотримачів: їх характеристика, призначення, показники якості.

17. Класифікація розширювальних і відтискних інструментів. Гачки хірургічні, дзеркала, ранорозширювачі, їх види, будова, розміри, призначення, перевірка якості. Прості відтискні та розширювальні інструменти. Методи перевірки їх якості.

18. Будова та призначення, перевірка якості інструментів для зондування. Стерилізація загально-хірургічних інструментів.

19. Класифікація та стерилізація шовних матеріалів.

20. Класифікація хірургічних голок за призначенням та конструкцією, умовні позначення, їх будова, види, перевірка якості.

21. Класифікація спеціальних інструментів за призначенням. Інструменти для розкриття кісткових тканин. Показники їх якості. Інші нейрохірургічні інструменти (ніж мозковий, ножиці, затискачі кровоспинні, шпателі, канюлі, ложки кісткові тощо). Показники їх якості.

22. Будова та показники якості катетерів, бужів уретральних. Пристосування для подрібнення каменів в сечовому міхурі та їх евакуації (цистолітотриптор, евакуатор, аспіратор).

23. Класифікація акушерсько-гінекологічних інструментів, їх будова та показники якості.

24. Класифікація офтальмологічних інструментів і приладів.

25. Окулярні лінзи, їх види, перевірка відповідності окулярних лінз згідно з технічними вимогами. Окулярні оправи, телескопічні окуляри, футляри для окулярів, окуляри захисні, їх номенклатура, показники якості. Прилади для контролю засобів корекції зору (діоптриметр, центрископ, кератомір), їх будова, показники якості. Рецепти на окуляри, зміст рецепта та прийняті в них позначення.

26. Вимоги, що ставляться до засобів транспортної іммобілізації, перевірка доброякісності шин, правила приймання, зберігання. Вимоги, які ставляться до гіпсу медичного, зберігання, правила його відновлення.

27. Вимоги, перевірка доброякісності, правила приймання, зберігання інструментів та апаратури, які використовуються при лікуванні переломів кінцівок методом витяжки, засобів лікувальної іммобілізації.

28. Перевірка якості наборів та інструментів, які використовуються для остеосинтезу. Вимоги.

29. Види, призначення, комплектність зуболікарських крісел, бормашин.

30. Перевірка якості установок стоматологічних та їх основних вузлів. Гнучкий рукав і наконечники до бормашини.

31. Призначення, позначення, показники якості зубних борів. Інструменти для обробки кореневого каналу.

32. Типи, позначення, перевірка якості інструментів для хірургічного видалення зубів і допоміжних стоматологічних інструментів.

33. Особливості конструкції, правила приймання та перевірка якості виробів для обробки зубних протезів і зубів. Пломбувальний матеріал, перевірка якості.

34. Устаткування для достерилізаційної обробки. Стерилізатори парові (вертикальні, двосторонні, круглі, прямокутні, портативні, з вогневим підігрівом, електричні, коробки стерилізаційні, стерилізатор повітряний), будова, комплектність, правила приймання і зберігання.

35. Призначення та номенклатура, характеристика показників якості перев’язувальних матеріалів і готових перев’язувальних засобів.

36. Асортимент, будова пустотілих гумових виробів, методи визначення їх якості та функціональних властивостей.

37. Асортимент тонкостінних гумових виробів, визначення їх якості.

38. Номенклатура предметів догляду за пацієнтами, які використовуються при варикозному розширенні вен. Особливості та правила зберігання гумових виробів. Товарні види еластичних виробів для наркозу та штучного дихання.

39. Завдання та функції фармацевтичних оптових фірм (аптечних складів).

40. Організація приймання товару за кількістю та якістю. Оформлення претензій.

41. Особливості зберігання та обліку отруйних, наркотичних, психотропних речовин, прекурсорів і рецептурних бланків форми № 3 в лікувально-профілактичних установах.

42. Особливості приймання, зберігання, маркування та утилізації стерильних виробів медичного призначення.

43. Документальне оформлення відпускання товару. Особливості відпускання отруйних, наркотичних, психотропних лікувальних засобів, спирту етилового та прекурсорів з лікувально-профілактичних закладів.

44. Класифікація за хімічним складом і за показами до застосування, правила приймання, упаковки, маркування, транспортування та зберігання, визначення якості мінеральних вод. Особливості зберігання медичних п’явок.

45. Види упаковок, тари, які застосовуються у виробництві готових лікарських засобів. Основні вимоги до тари, упаковки. Маркування лікарських засобів та виробів медичного призначення.

46. Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація виробів медичного призначення розчинами хімічних сполук.

47. Запобіжні заходи при роботі з дезінфекційними засобами.

48. Методика оцінювання якості лікарських засобів та виробів медичного призначення, що надходять у вигляді гуманітарної.

 Перелік практичних навичок до підсумкового модульного контролю

  • визначення виду товарів та проведення товарознавчого аналізу товарів аптечного асортименту;
  • перевірка відповідності медичних та фармацевтичних товарів документації, що їх супроводжує;
  • встановлення відповідності пакування лікарського засобу його фізико-хімічним властивостям, перевірка відповідності маркування вимогам нормативної документації;
  • уміння робити висновок про терміни та умови зберігання лікарських засобів, правила транспортування;
  • здійснення оптимального вибору методів стерилізації медичних інструментів, прогнозування оптимальних умов зберігання медичних інструментів, апаратури, приладів;
  • уміння користуватись і співпрацювати з офіційними сайтами контролюючих та регулюючих органів, довідковими ресурсами та ін.